Yeni çalışma masamız ile yeni döneme hazırız :)

Bu yazıyı yeni çalışma masamızdan yazıyorum ve ilk kez kullanıyorum bu masayı. Efendim masa deyip geçmeyiniz, itina ile günler harcanmış, her bir santimetresi hesaplanmış, el emeği, göz nurudur kendileri. İbrahim ve Çiğdem’in izni ve desteği ile onların bahçelerinde büyük kısmı tamamlandı ve bu sabah evimizde monte edildi. Şimdi bana da oturup bu yazıyı yazmak düştü. 

Öncelikle insanları tanımak, onlarla yaşamak için oldukça önemli ve bence gerekli olan şeylerden birisi. Ahşabı, toprağı, el işlerini seven, yerinde duramayan, üretmeyi ve uğraşmayı seven, zihnini bu şekilde rahatlatan bir eşim var, sayın Emrahcık efendi. Bir de onu ikiye katlayan sevgili oğlum Şakir var. Yani; anasına bak kızını al, değil de babasına bak çocuklarını al (ikisi de babaya benziyor pek çok açıdan) sözü geçerli bizimkiler için. Yine de gönlümden geçen ilerde babaları gibi kendilerini oyalayabilecek, üretebilecek zaman, anlayış, enerji ve sabırda olmaları. Başka türlüsü ne istediğini bilmeyen, kendini tanımayan ve tatmin olamayan bireylere dönebilirler. Zaman gösterecek çoğu şeyi, o nedenle hiç konuşamıyorum şimdiden. 

Masayı yaparken sık sık bahçeye giden Emrahcık efendiyi arada sadece kızı fotoğraflamış; çünkü İbrahim fotoğraf çekmek istememiş, bunu da not olarak düşeyim 🙂 Bana da evde monte ederken fotoğraf çekmem için yol yaptı sayın eşim ve üzerine bir şeyler yazacağımı tahmin ediyordu. Monte işlemi bittikten sonra balkondaki bu senenin en sevdiğim koltuğunda oturuyordu ve onu kendi kendine tebessüm ederken yakaladım. Bu tebessümde; “oh be, beğendim, ne güzel oldu masam, ellerime sağlık” cümleleri saklıydı bence. Ayrıca o demese de ben diyorum, ellerine sağlık Emrahcık efendi. Yeni bir öğretim dönemine başlarken hepimize çok güzel bir başlangıç oldu bu güzelim masa. Umuyorum ve hayal ediyorum ki; ilerde başka işlerin için kendi bahçen ve hayalini kurduğun atölyen olur, ben de gider gelir size bakarım, arada yazarım ve eylemi yazıya dökerim. Hayalim şimdi bende de tebessüm oluşturdu iyi mi 🙂 Hepimize bulaşsın o tebessüm ve hepimizin hayalleri olsun, o hayaller çoğalsın, paylaşılsın ve gerçeğe dönsün…  

 

     

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.