Bir kare, birçok söz

Neden oğlak kelimesini çocuklara uygun gördüğümü yazmıştım. Hala da duruyor yukarıdaki kısımda. Bu açıklamayı takip eden açıklamada “İnat elbette her zaman iyi değildir de yaşama tutunma çabası olarak alalım inadı. Kötülüğün karşısında “iyi” olanı savunma ve çocuklara dair iyi olan ne varsa ona inat anlamında keçi olalım biz tüm büyük olanlar. Karşımızda da bizim inadımızdan hayatımızı neşeye katıp zıplayan oğlaklar olsun sadece. Onlara okurken arınalım ve güzelleşelim bizler de. Hem kendi yaralarımızı saralım hem de onlarla zıplayacak kadar enerji alalım hayattan.” demişim. 

Şimdi bu resme bakınca yine benzer şeyler geçti aklımdan ve bir kez daha paylaşmak istedim. Yaşama tutunma çabamız bu ağaç gibi olsun. Toprağa sarılışı gibi yaşama sarılalım bizler de. Başka türlüsü de olabilir, daha iyisini bulabilir, yaşayabilir ve yaşatabiliriz diye olsun bu çabamız. 

Sadece bir kare çok şey anlatır mı? Kesinlikle anlatır. Sizi bilmem ama ben tekrar tekrar dönüp bakarım bazen resimlere. Sonra üzerine sözcükler yarışa girer, ardı ardına dizilir hepsi. Ama gören için bazen hiç söz gerekmez, görmeyene kılavuz olur bazen de. Belki her iki taraf için de ara ara söz, ara ara resme döneceğiz bu nedenle. İyi ve olumlu etkisi hepimizi sarsın diye en çok da. Güzel bir hafta olsun. 

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.