Tartışsak da Barışırız, Kardeşler, Müzede Canavar Yokmuş kitapları radyoda :)

Bu hafta kendi kendime konuşup durdum 🙂 Birbirinden güzel 3 kitap ile ilgili öylesine konuşmuşum ki; bıraksalar daha da anlatırım gibi sanki. Her biri ayrı ayrı konuları ele alıyor ve çağrışımlarıyla sohbetimi zenginleştiriyor. 
Bir tanesi Tartışsak da Barışırız kitabı. Gergedan Yayınları tarafından basımı yapılan kitabın yazarı Dagmar Geisler. Bize tartışmak ile kavga etmek arasındaki farkı gösterdiği için önemli ve bu tek başına değil. Bununla beraber çocukların etraflarında olan her şeyi son derece net algıladıklarını gösteriyor ve tartışmaların çözüme ulaşmasının çocuk açısından önemine vurgu yapıyor.
İkinci kitap ise Kardeşler kitabı ve son derece keyifli bir okuma. Hem resimleri, hem de kendisi oldukça eğlenceli. Kitabın bir tarafında abla kardeşinden, diğer tarafında ise kardeş ablasından şikayet ediyor ve kardeşlik makamını tatlı bir izleme ve okuma ile sorguya açıyorlar. Günışığı Kitaplığı’nın kitabını Rocio Bonilla yazmış; iyi de yazmış dediklerimden.
Son kitabımız da Müzede Canavar Yokmuş kitabı. Çınar Yayınları’ndan çıkan kitap müzelerin sanat ve öğrenme mekanı olarak nasıl deneyimlenebileceğini gösteriyor. Ayrıca sanatın evrensel diline vurgu yapılıyor. Daha fazlasını merak ediyorsanız, aşağıdaki radyo ikonuna tıklamanız yeterli.
 
                                                          

 

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.